Ceny americkej ropy aj amerického zlata posilnili

NEW YORK 10. marca (WEBNOVINY) – Ceny britskej ropy Brent v piatok klesli, keďže informácie z amerického trhu práce posilnili americký dolár.

Zamestnávatelia v USA vytvorili vo februári oveľa viac pracovných miest, než sa očakávalo, a miera nezamestnanosti v krajine klesla na štvorročné minimum.

Americké ministerstvo práce v piatok informovalo, že súkromný sektor v USA bez sektora poľnohospodárstva vytvoril v druhom mesiaci tohto roka 236 tis. pracovných miest, zatiaľ čo analytici očakávali, že vznikne 160 tis. miest.

Miera nezamestnanosti sa znížila na 7,7 % z januárových 7,9 % a dostala sa tak najnižšie od decembra 2008. Aprílové dodávky londýnskej ropy Brent zlacneli o 30 centov na 110,40 USD za barel. Za celý týždeň posilnili ceny britskej ropy o 0,4 % Aprílové dodávky ľahkej americkej ropy však zdraželi o 39 centov na 91,95 USD a za celý týždeň posilnili o 1,4 %.

Obchodovanie so zlatom bolo v piatok zmiešané. Trhy reagovali na náznaky zlepšenia americkej ekonomiky. V piatok sa totiž objavili pozitívne správy z amerického trhu práce. Tieto náznaky zlepšenia však podľa analytikov nie sú dostatočné na to, aby americký Federálny rezervný systém (Fed) zastavil program stimulov ekonomiky. Spotová cena zlata do 20:14 GMT klesla o 46 centov na 1 577,94 USD za uncu. Aprílové dodávky zlata na divízii COMEX newyorskej komoditnej burzy však posilnili o 1,80 USD na 1 576,90 USD za uncu.

(1 EUR = 1,309 USD)

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...