Ceny americkej ropy klesli, zlato zdraželo

NEW YORK 9. januára (WEBNOVINY) – Cena americkej ropy v utorok klesla po tom, čo Federálny úrad pre energetiku v USA zverejnil prognózu, podľa ktorej domáca produkcia komodity vďaka novým metódam ťažby počas roka 2014 vzrastie o 25 %.

Zásoby ropy v krajine zároveň podľa správy Amerického ropného inštitútu (API) minulý týždeň vzrástli o 2,4 mil. barelov.

Ceny ľahkej americkej ropy zlacneli o 4 centy na 93,15 USD za barel. Ceny britskej ropy Brent naopak posilnili o 54 centov na 111,94 USD za barel.

Ceny zlata sa v utorok zotavili po troch dňoch strát vďaka silnému dopytu z Ázie. Záujem o vzácny kov ako poistku voči inflácii podporila aj správa, že japonská centrálna banka zvažuje ďalšie uvoľnenie menovej politiky.

Spotová cena zlata bola o 19:19 GMT na úrovni 1 660,20 USD za uncu, čo bolo o 0,8 % viac ako záverečná hodnota z pondelka. Decembrové dodávky zlata na divízii COMEX newyorskej komoditnej burzy zdraželi o 15,90 USD na 1 662,20 USD za uncu.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...