Ceny americkej ropy posilnili, zdraželo aj zlato

NEW YORK 6. júna (WEBNOVINY) – Ceny americkej ropy v stredu posilnili v reakcii na správu, že zásoby komodity v USA sa minulý týždeň zmenšili o viac než 6 mil. barelov.

Federálny úrad pre energetiku (EIA) zároveň informoval, že dovozy ropy do USA klesli najnižšie od konca decembra. Ropa Brent sa dostala pod tlak po zverejnení informácie, že spoločnosť BP Plc už vo štvrtok obnoví prevádzku kľúčovej rafinérie v štáte Indiana.

Ceny ľahkej americkej ropy posilnili o 43 centov na 93,74 USD za barel. Ropa Brent zlacnela o 20 centov na 103,04 USD za barel.

Ceny zlata v stredu posilnili, keď údaje o spomalení tvorby pracovných miest v americkom súkromnom sektore podporili dopyt po bezpečnejších aktívach. Podľa správy agentúry ADP firmy v USA v máji prijali 135 nových zamestnancov, čo nenaplnilo odhady na úrovni 165 tis. ľudí.

Ochladenie na trhu práce zvyšuje očakávania, že Federálny rezervný systém (Fed) zatiaľ nestiahne stimulačné opatrenia, ktoré prispeli k rekordnému zvýšeniu cien zlata. Spotová cena zlata bola o 18:45 GMT na úrovni 1 399,60 USD za uncu, čo bolo o 0,4 % viac ako záverečná hodnota z utorka. Augustové dodávky zlata na divízii COMEX newyorskej komoditnej burzy zdraželi o 8,40 USD na 1 405,60 USD za uncu.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...