Ceny americkej ropy a zlata klesli

NEW YORK 27. januára (WEBNOVINY) – Ceny britskej ropy Brent sa v piatok oproti štvrtku nezmenili.

Investori pristúpili k vyberaniu ziskov, keďže priaznivé údaje z hlavných svetových ekonomík priniesli na trh optimizmus v súvislosti so stavom svetovej ekonomiky.

Nemecká podnikateľská dôvera v januári stúpla tretí mesiac po sebe a dostala sa na sedemmesačné maximum. Vyplýva to z piatkových údajov ekonomického inštitútu Ifo.

Index podnikateľskej dôvery v Nemecku v januári vzrástol na 104,2 bodu, kým mesiac predtým to bolo 102,4 bodu. Tento výsledok prekonal očakávania analytikov, ktorí predpokladali, že sa ukazovateľ spotrebiteľskej dôvery v Nemecku dostane v sledovanom období na úroveň 103 bodov.

Ceny britskej ropy Brent ostali v piatok nezmenené na úrovni 113,28 USD za barel. Dodávky ľahkej americkej ropy klesli o 7 centov na 95,88 USD za barel.

Ceny zlata v piatok klesli. Dôvodom poklesu bol vylepšujúci sa výhľad globálnej ekonomiky. Ceny zlata sa tak dostali pod hodnotu 200-dňového priemeru. Tlak na pokles cien zlata vytvorili priaznivé informácie z amerického trhu s nehnuteľnosťami a náznaky stability v eurozóne. Spotová cena zlata bola o 20:15 GMT na úrovni 1 657,54 USD za uncu, čo bolo o 0,6 % menej ako záverečná hodnota zo štvrtka. Februárové dodávky zlata na divízii COMEX newyorskej komoditnej burzy zlacneli o 13,30 USD na 1 656,60 USD za uncu.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...