Ceny americkej ropy a zlata klesli, britská ropa zdražela

NEW YORK 8. februára (WEBNOVINY) – Ceny britskej ropy vo štvrtok stúpli na takmer päťmesačné maximum.

Najvyšší iránsky líder ajatolláh Alí Chameneí totiž odmietol ponuku amerického viceprezidenta Joea Bidena na priame rozhovory o iránskom jadrovom programe.

Ceny americkej ropy vo štvrtok naopak oslabili, keďže spoločnosť Colonial Pipeline očakáva, že zvýši produkciu ropy. Ceny britskej ropy Brent posilnili o 51 centov na 117,24 USD za barel. Ceny ľahkej americkej ropy oslabili o 79 centov na 95,83 USD za barel.

Ceny zlata vo štvrtok poklesli. Pod pokles sa podpísali predovšetkým vyjadrenia šéfa Európskej centrálnej banky (ECB) Maria Draghiho. Ten uviedol, že ekonomická aktivita v eurozóne by sa mala počas roku 2013 postupne zotavovať, no v ekonomickom výhľade regiónu prevládajú negatívne riziká.

Spotová cena zlata bola o 18:59 GMT na úrovni 1 671,44 USD za uncu, čo bolo o 0,3 % menej ako záverečná hodnota zo stredy. Aprílové dodávky zlata na divízii COMEX newyorskej komoditnej burzy zlacneli o 7,50 USD na 1 671,30 USD za uncu.

Kurz:
(1 EUR = 1,3546 USD)

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...