Ceny americkej ropy a zlata v pondelok posilnili

NEW YORK 12. marca (WEBNOVINY) – Ceny britskej ropy Brent v pondelok klesli. Dôvodom boli nepriaznivé údaje z čínskej ekonomiky.

Čína je celosvetovo druhým najväčším odberateľom ropy.

Čínsky štatistický úrad v sobotu informoval, že spotrebiteľské ceny v krajine vzrástli vo februári medziročne o 3,2 %. Očakávalo sa, že rast cien bude na úrovni troch percent.

Tamojšia priemyselná produkcia navyše v mesiacoch január a február vzrástla iba o 9,9 %, čo je najslabší výsledok od októbra 2012. Aprílové dodávky londýnskej ropy Brent zlacneli o 63 centov na 110,22 USD za barel. Aprílové dodávky ľahkej americkej ropy však posilnili o 11 centov na 92,06 USD za barel.

Ceny zlata v pondelok posilnili. Dôvodom boli opäť správy z čínskej ekonomiky. Ceny zlata podporili správy o slabšej priemyselnej výrobe aj nižších spotrebiteľských výdavkoch, než sa odhadovalo, čo vytvára viac priestoru pre ekonomické stimuly.

Informácie o rastúcej miere inflácie však podľa analytikov môžu podnietiť čínskych predstaviteľov, aby sprísnili monetárnu politiku, skôr než sa očakávalo. Spotová cena zlata do 19:15 GMT stúpla o 0,2 % na 1 580,41 USD za uncu. Aprílové dodávky zlata na divízii COMEX newyorskej komoditnej burzy posilnili o 1,10 USD na 1 578 USD za uncu.

Kurz:
(1 EUR = 1,2994 USD)

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...