Ceny benzínu a nafty cez víkend klesnú

18.5.2012

BRATISLAVA 18. mája (WEBNOVINY) – Ceny pohonných látok budú opäť klesať. Podľa Tomáša Novotného z portálu natankuj.sk tak benzíny a nafta lacnejú už štvrtý víkend v poradí.

Od soboty by tentoraz ich ceny mali klesnúť v priemere o 1 cent za liter.

Cena najpredávanejšieho benzínu 95 Natural sa tak po zlacnení dostane na priemerných 1,565 eur za liter, priemerná cena nafty sa bude pohybovať tesne nad hodnotou 1,430 eur za liter.

„Aktuálne zlacnenie je ďalšou čiastkovou reakciou Slovenska na vývoj cien na svetových trhoch. Aj keď za posledné 4 týždne ceny benzínov v našej krajine klesli štyrikrát o 1 cent za litera, stále existuje priestor na ich ďalšie zlacnenie,“ komentoval aktuálny vývoj Novotný.

Na základe vývoja cien pohonných látok na burze v Rotterdame by benzíny mohli byť podľa neho lacnejšie ešte o ďalších 4 až 5 centov za liter. Nafta však svoje možnosti predbežne vyčerpala.

„Od čias, keď sa ceny na Slovensku naposledy dvíhali, nafta na burze v Rotterdame zlacnela približne o 5 centov za liter. Za posledných 6 týždňov sa ceny nafty na Slovensku znížili päťkrát o cent za liter,“ dodal Novotný.