Ceny britskej ropy aj zlata poklesli

NEW YORK 3. apríla (WEBNOVINY) – Ceny britskej ropy Brent v utorok klesli, obchodovanie s americkou ropou bolo zmiešané.

Pod tento vývoj sa podpísali obavy o dopyt po rope, ako aj možnosť, že sa výpadok ropovodu na americkom Stredozápade predĺži. Zatvorenie ropovodu v štáte Arkansas pre technické problémy ohrozuje očakávaný rast zásob ropy v regióne.

Ceny dodávok britskej ropy Brent uzavreli nižšie o 39 centov na úrovni 110,69 USD za barel. Ceny americkej ropy posilnili o 12 centov na 97,19 USD za barel, no obchodovanie po uzavretí komoditných búrz prinieslo americkej rope oslabenie. O 20:52 GMT tak boli ceny americkej ropy nižšie o 22 centov a dosiahli úroveň 96,85 USD za barel.

Ceny zlata v utorok oslabili, keď zaznamenali najvýraznejší jednodňový pokles za viac ako mesiac. Dôvodom bolo posilnenie amerického akciového trhu blízko k rekordným úrovniam. Oslabil sa totiž záujem o bezpečné investície do zlata. Spotová cena zlata do 19:28 GMT oslabila o 1,4 % na 1 575,41 USD za uncu. Júnové dodávky zlata na divízii COMEX newyorskej komoditnej burzy zlacneli o 24,90 USD na 1 575,10 USD za uncu.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...