Ceny britskej ropy Brent klesli, zlato naopak zdraželo

NEW YORK 31. mája (WEBNOVINY) – Ceny britskej ropy Brent vo štvrtok oslabili v reakcii na slabé vyhliadky pre globálnu ekonomiku.

Darilo sa naopak ľahkej americkej rope, ktorú podporil optimizmus týkajúci sa stimulačného programu Federálneho rezervného systému (Fed).

Investori totiž očakávajú, že Fed kvôli slabým údajom z ekonomiky USA bude aj naďalej pokračovať v uvoľňovaní menovej politiky.

Londýnska ropa Brent zlacnela o 24 centov na 102,19 USD za barel, počas dňa sa obchodovala v pásme 101,28 až 102,85 USD za barel. Cena ľahkej americkej ropy vzrástla o 48 centov na 93,16 USD za barel.

Ceny zlata poskočili na dvojtýždňové maximum. Nahor ich ťahalo oslabenie dolára po tom, ako slabšie než očakávané údaje z ekonomiky USA podporili očakávania, že Fed ponechá v platnosti stimulačné opatrenia. Spotová cena zlata do 20:03 GMT stúpla o 1,54 % na 1 413,91 USD za uncu. Júnové dodávky zlata na divízii COMEX newyorskej komoditnej burzy zdraželi o 1,5 % na 1 411,5 USD za uncu. Špekulácie, že americká centrálna banka už toto leto stiahne svoj program nákupu aktív, odštartovali minulý týždeň výpredaj zlata a podpísali sa pod nárast amerického dolára.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...