Ceny britskej ropy Brent vzrástli, zlato zdraželo

NEW YORK 17. júla (WEBNOVINY) – Ceny britskej ropy Brent v utorok vzrástli. Nahor ich potiahlo zdraženie pohonných látok v USA na štvormesačné maximum v dôsledku problémov rafinérii počas letnej motoristickej sezóny.

Augustové dodávky britskej ropy Brent posilnili o 31 centov na 109,40 USD za barel, čo predstavuje najvyššiu úroveň od 2. apríla. Ceny ľahkej americkej ropy naopak klesli o 32 centov na 106 USD za barel.

Ceny zlata v utorok posilnili, keď známky stabilizácie inflačných tlakov v USA upozornili, že Federálny rezervný systém (Fed) nezačne sťahovať program skupovania aktív okamžite, ale neskôr v tomto roku.

Investori sa budú sústrediť na stredajší a štvrtkový prejav šéfa Fedu Bena Bernankeho, ktorý by mohol poskytnúť ďalšie informácie týkajúce sa načasovania ukončenia stimulačných programov. Spotová cena zlata bola o 18:40 GMT na úrovni 1 290,56 USD za uncu, čo bolo o 0,7 % viac ako pondelňajšia záverečná hodnota.

Augustové dodávky zlata na divízii COMEX posilnili o 6,90 USD na 1 290,40 USD za uncu. Ceny zlata vzrástli minulý týždeň o 5 %, čiže poskočili najvýraznejším týždenným tempom za takmer dva roky po tom, ako Bernanke povedal, že Fed musí ponechať stimulačné programy v platnosti v dôsledku neistého trhu práce a nízkej inflácie.

(1 EUR = 1,3118 USD)

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...