Ceny britskej ropy stúpli, môže za to silný dopyt z Číny

NEW YORK 26. februára (WEBNOVINY) – Ceny britskej ropy v pondelok stúpli. Dôvodom boli správy o silnom dopyte po rope v Číne.

Import ropy do Číny v januári medziročne vzrástol o 7 %. Obavy však vyvolal pokles importu z Iránu. Dodávky do Číny z tejto krajiny poklesli o približne tretinu. Spomalenie rastu cien britskej ropy a pokles americkej ropy počas dňa spôsobila neistota vyplývajúca z parlamentných volieb v Taliansku.

Objavili sa totiž obavy, že politické strany v krajine nebudú schopné zostaviť stabilnú vládu. Ceny aprílových dodávok londýnskej ropy Brent stúpli o 34 centov a uzavreli na úrovni 114,44 USD za barel. Ľahká americká ropa zlacnela o 2 centy na 93,11 USD za barel.

Ceny zlata v pondelok stúpli. Neistota z výsledkov parlamentných volieb v Taliansku totiž zvýšila záujem o zlato. Ceny tohto kovu tak rástli tretí deň po sebe.

Objavili sa obavy, že nerozhodné výsledky by mohli ohrozovať stabilitu eurozóny. Spotová cena zlata do 21:07 GMT vzrástla o 0,9 % na 1 594,14 USD za uncu. Aprílové dodávky zlata na divízii COMEX newyorskej komoditnej burzy zdraželi o 13,80 USD na úroveň 1 586,60 USD za uncu.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...