Ceny britskej ropy a zlata stúpli

NEW YORK 7. februára (WEBNOVINY) – Ceny britskej ropy Brent zaznamenali v stredu mierny rast, zatiaľ čo ceny americkej ropy klesali.

Pod nárast cien britskej ropy sa podpísal optimizmus investorov zo zlepšujúcej sa ekonomickej situácie.

Z prieskumu agentúry Markit, ktorá zostavuje indexy nákupných manažérov (PMI) vyplýva, že v ekonomike eurozóny nastáva obrat.

Index nákupných manažérov, ktorý zahŕňa údaje z priemyslu aj sektora služieb, v januári vzrástol na 48,6 bodu z decembrových 47,2 bodu a dostal sa tak najvyššie za posledných desať mesiacov.

Index sa však aj napriek januárovému rastu stále nachádza pod úrovňou 50 bodov, ktorá oddeľuje rast sektora od jeho poklesu. Ceny britskej ropy Brent posilnili o 21 centov na 116,73 USD za barel. Ceny ľahkej americkej ropy klesli o 2 centy na 96,62 USD za barel, keďže zásoby americkej ropy minulý týždeň nečakane vzrástli.

Ceny zlata v stredu stúpli. Objem obchodov však nebol veľký, keďže investori čakajú na výsledky štvrtkového rokovania predstaviteľov Európskej centrálnej banky (ECB) o úrokových sadzbách. Podľa očakávaní by ECB mala ponechať hlavnú úrokovú sadzbu na úrovni 0,75 %.

Spotová cena zlata bola o 20:01 GMT na úrovni 1 677,16 USD za uncu, čo bolo o 0,3 % viac ako záverečná hodnota z utorka. Aprílové dodávky zlata na divízii COMEX newyorskej komoditnej burzy zdraželi o 5,30 USD na 1 678,80 USD za uncu.

Kurz:
(1 EUR = 1,3517 USD)

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...