Ceny ropy aj zlata na komoditných trhoch klesli

NEW YORK 16. mája (WEBNOVINY) – Ceny ropy v stredu posilnili, keď rekordný rast na akciových trhoch podporil dôveru v ekonomiku.

Komoditu tiež podporili obavy z ohrozenia dodávok z oblasti Blízkeho východu pod vplyvom špekulácií, že rozhovory o iránskom jadrovom programe, ktoré vedie s Teheránom Medzinárodná agentúra pre atómovú energiu (MAAE), uviazli v slepej uličke.

Ropa sa v skoršom obchodovaní dostala pod tlak po správe, že ekonomika eurozóny zostala v prvom kvartáli v recesii, čím vykázala najdlhšie obdobie poklesu od svojho vzniku.

Ceny ropy Brent posilnili o 1,08 USD na 103,68 USD za barel, keď sa v skoršom obchodovaní prepadli na 101,20 USD za barel. Ľahká americká ropa zdražela o 9 centov na 94,30 USD za barel, keď si po zverejnení údajov EIA odpísala viac ako 2 USD.

Ceny zlata v stredu klesli pod hranicu 1 400 USD za uncu a zaznamenali najhlbší jednodňový prepad od januára 2011, keď rekordná expanzia akciových trhov v USA spolu s očakávaným zlepšením podmienok v ekonomike obmedzovali dopyt po vzácnom kove ako bezpečnej investícii.

Zlato oslabovalo piaty deň v rade, kým akciové trhy v USA uzatvorili so ziskom štvrtýkrát po sebe. Spotová cena zlata bola o 18:09 GMT na úrovni 1 396,94 USD za uncu, čo bolo o 2 % menej ako záverečná hodnota zo stredy. Júnové dodávky zlata na divízii COMEX newyorskej komoditnej burzy zlacneli o 28,30 USD na 1 369,20 USD za uncu.

(1 EUR = 1,2864 USD)

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...