Ceny ropy aj zlata stúpli

NEW YORK 11. júla (WEBNOVINY) – Ceny ropy v stredu stúpli. Federálny úrad pre energetiku (EIA) totiž informoval, že za posledné dva týždne zásoby ropy v USA prudko klesli.

Zásoby americkej ropy klesli o 10 mil. barelov druhý týždeň po sebe. Ceny britskej ropy Brent posilnili o 70 centov na 108,51 USD za barel. Rast cien ropy však brzdili údaje z Číny, keďže dovoz do krajiny aj vývoz z krajiny poklesol.

Za prvý polrok tohto roku import ropy do krajiny poklesol o 1,4 %. Ceny ľahkej americkej ropy posilnili o 2,99 USD na 106,52 USD za barel.

Ceny zlata v stredu taktiež stúpli. Zo zápisnice z júnového zasadnutia predstaviteľov amerického Federálneho rezervného systému (Fed) totiž vyplýva, že viacero predstaviteľov Fedu sa chce ešte viac uistiť o tom, že pracovný trh je v dobrom stave, skôr než Fed zastaví program stimulov pre ekonomiku.

Spotová cena zlata bola o 19:47 GMT na úrovni 1 252,63 USD za uncu, čo bolo o 0,3 % viac ako záverečná hodnota z utorka. Augustové dodávky zlata na divízii COMEX newyorskej komoditnej burzy zdraželi o 1,50 USD na 1 247,40 USD za uncu.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...