Ceny ropy aj zlata stúpli, podporili ich i nepokoje v Egypte

NEW YORK 10. júla (WEBNOVINY) – Ceny ropy v utorok mierne stúpli. Podporilo ich posilnenie akciových trhov ako aj nepokoje v Egypte.

Rast cien ropy však obmedzil posilňujúci americký dolár. Ceny britskej ropy Brent stúpli o 38 centov na 107,81 USD za barel.

Ceny ľahkej americkej ropy sa taktiež zvýšili, keď posilnili o 39 centov na 103,53 USD za barel.

Zlato sa v utorok dostalo na najvyššiu úroveň za posledný týždeň. Na trhoch bol po zlate veľký dopyt, keďže správy o vývoji inflácie v Číne podnietili záujem o tento kov.

Medziročný rast spotrebiteľských cien v Číne zrýchlil v júni viac, než sa očakávalo. Čínsky štatistický úrad v utorok informoval, že medziročná inflácia v krajine zrýchlila v júni na 2,7 % z májových 2,1 %. Ekonómovia oslovení v prieskume agentúry Reuters očakávali júnový rast spotrebiteľských cien v Číne na úrovni 2,5 %. Spotová cena zlata bola o 19:34 GMT na úrovni 1 245,90 USD za uncu, čo bolo o 0,9 % viac ako piatková záverečná hodnota. Augustové dodávky zlata na divízii COMEX zdraželi o 11 USD na 1 245,90 USD za uncu.

(1 EUR = 1,2857 USD)

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...