Ceny ropy aj zlata v piatok klesli

NEW YORK 28. júla (WEBNOVINY) – Ceny ropy v piatok klesli, keď obavy o dopyt v Číne prevážili nad správou z USA, kde spotrebiteľská dôvera posilnila na šesťmesačné maximum.

Čínske ministerstvo priemyslu nariadilo továrňam v celkovo devätnástich odvetviach, aby do konca septembra vyradili z prevádzky zastarané kapacity.

Vláda v Pekingu to zdôvodnila obavami z nadprodukcie, čo upozornilo na riziko obmedzenia dopytu v krajine, ktorá je druhým najväčším spotrebiteľom ropy na svete.

Ceny britskej ropy Brent klesli o 48 centov na 107,17 USD za barel. Septembrové dodávky ľahkej americkej ropy zlacneli o 79 centov na 104,70 USD za barel.

Ceny zlata v piatok klesli pod vplyvom pokračujúcich špekulácií o možnom ukončení monetárnych stimulov americkej centrálnej banky (Fed). Spotová cena zlata bola o 19:46 GMT na úrovni 1 330,30 USD za uncu, čo bolo o 0,2 % menej ako štvrtková záverečná hodnota. Augustové dodávky zlata na divízii COMEX newyorskej komoditnej burzy zlacneli o 7,30 USD na 1 321,50 USD za uncu.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...