Ceny ropy aj zlata v pondelok oslabili

NEW YORK 6. augusta (WEBNOVINY) – Ceny ropy v pondelok oslabili po tom, ako sa minulý týždeň vyšplhali na štvormesačné maximum.

V skoršej časti obchodovania zlacneli o viac ako 1 USD v reakcii na medializované informácie, že nový iránsky prezident sa chce pokúsiť zlepšiť vzťahy so Západom. Neskôr však zmazali časť strát.

Rast v sektore služieb USA totiž v júli zrýchlil na päťmesačné maximum. Ceny britskej ropy Brent oslabili o 25 centov na 108,70 USD za barel. Ceny ľahkej americkej ropy zlacneli o 38 centov na 107,44 USD za barel.

Ceny zlata klesli v pondelok po náznakoch zlepšenia podnikateľského sektora vo Veľkej Británii a sektore služieb USA. Straty tohto žltého kovu sa ešte viac prehĺbili po údajoch, z ktorých vyplynulo, že americký sektor služieb sa zotavil z trojročného minima. Spotová cena zlata do 18:46 GMT poklesla 0,6 % na 1 304,06 USD za uncu. Decembrové dodávky zlata na divízii COMEX newyorskej komoditnej burzy zlacneli o 8,10 USD na 1 302,40 USD za uncu.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...