Ceny ropy aj zlata v pondelok rástli

NEW YORK 2. apríla (WEBNOVINY) – Ceny britskej ropy Brent vzrástli v pondelok nad 111 USD za barel, keď ich nahor potiahla prognóza Saudskej Arábie, ktorá predpovedá robustný nárast dopytu z Ázie.

Americká ropa však zlacnela. Zatvorenie ropovodu v štáte Arkansas pre technické problémy ohrozuje očakávaný rast zásob ropy na stredozápade USA.

Májové dodávky britskej ropy Brent vzrástli o 1,06 USD na 111,08 USD za barel. Ceny ľahkej americkej ropy naopak klesli o 0,16 USD na 97,07 USD za barel.

Ceny zlata v pondelok pri nízkom objeme obchodov rástli. Slabé údaje z priemyslu USA zvýšil obavy o stav ekonomiky na začiatku týždňa, v ktorom majú byť zverejnené údaje o tvorbe nových pracovných miest v USA.

Dopyt po zlate sa zvýšili po tom, ako Inštitút pre riadenie zásob (ISM) informoval, že aktivita v priemysle Spojených štátov rástla v marci najpomalším tempom za posledné tri mesiace.

Spotová cena zlata do 19:31 GMT poskočila o 0,2 % na 1 598,60 USD za uncu. Za prvý kvartál ceny zlata klesli o 4,5 % v reakcii na zlepšenie stavu globálnej ekonomiky. Júnové dodávky zlata na divízii COMEX
newyorskej komoditnej burzy zdraželi o 5,20 USD na 1 600 USD za uncu.

Kurz:
(1 EUR = 1,2805 USD)

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...