Ceny ropy aj zlata v pondelok stúpali

NEW YORK 14. februára (WEBNOVINY) – Ceny ropy sa v pondelok zvýšili po tom, čo grécka vláda schválila úsporné opatrenia potrebné na získanie ďalšej pomoci a odvrátenie bankrotu krajiny.

K rastu cien ropy prispelo aj napätie medzi Iránom a Izraelom, ktoré posilnilo obavy z prerušenia dodávok.

Marcové dodávky londýnskej ropy Brent zdraželi o 62 centov na 117,93 USD za barel. Ceny marcových dodávok ľahkej americkej ropy posilnili o 2,24 USD na 100,91 USD za barel.

Objem obchodov s londýnskou aj americkou ropou sa pohyboval pod úrovňou 30-dňového priemeru.

Zlato v pondelok mierne zdraželo. Posilnenie, ktoré spôsobili správy o schválení úsporných opatrení gréckou vládou, vyrovnal technický predaj komodity. Spotová cena zlata do 19:57 GMT vzrástla o 0,3 % na 1 724,39 USD za uncu.

Aprílové dodávky zlata na divízii COMEX newyorskej komoditnej burzy zlacneli o 40 centov na 1 724,90 USD za uncu. Objem obchodov bol takmer polovičný oproti 30-dňovému priemeru.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...