Ceny ropy aj zlata v stredu klesli

NEW YORK 25. júla (WEBNOVINY) – Ceny ropy v stredu klesli pod vplyvom údajov z Číny, kde aktivita v priemysle tento mesiac oslabila na jedenásťmesačné minimum.

To upozornilo na riziko spomalenia hospodárskeho rastu v krajine, ktorá je druhým najväčším svetovým spotrebiteľom ropy. Na dopyt negatívne vplývala aj správa Federálneho úradu pre energetiku (EIA), podľa ktorej zásoby ropy v USA minulý týždeň klesli o 2,8 mil. barelov a zásoby benzínu sa zmenšili o 1,8 mil. barelov.

Ceny britskej ropy Brent klesli o 1,23 USD na 107,19 USD za barel a ľahká americká ropa zlacnela o 1,84 USD na 105,39 za barel.

Ceny zlata v stredu klesli o viac než 2 %, keď náznaky pokračujúceho zotavenia ekonomiky v USA aj Európe znížili dopyt po vzácnom kove ako bezpečnej investícií. Predaje nových domov v USA v júni posilnili na päťročné maximum. Americká priemyselná výroba tento mesiac rástla, pričom zamestnávatelia v júli zrýchlili tvorbu pracovných miest.

Aktivita v súkromnom sektore eurozóny zase tento mesiac prvýkrát za vyše roka posilnila. Spotová cena zlata bola o 19:29 GMT na úrovni 1 319,24 USD za uncu, čo bolo o 2,1 % menej ako záverečná hodnota z utorka. Augustové dodávky zlata na divízii COMEX newyorskej komoditnej burzy zdraželi o 15 USD na 1 319,70 USD za uncu.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...