Ceny ropy aj zlata v závere týždňa rástli

NEW YORK 3. februára (WEBNOVINY) – Ceny britskej ropy Brent vzrástli v piatok na štvormesačné maximum. Náladu na trhu podľa obchodníkov zlepšil optimizmus z oživovania globálnej ekonomiky.

Pozitívne údaje o zamestnanosti v USA podporili dopyt po rope a zmiernili obavy plynúce z údajov, že najväčšia ekonomika na svete v štvrtom kvartáli oslabila.

Americké ministerstvo práce v piatok informovalo, že zamestnávatelia v USA v januári vytvorili 157 tis. miest a rezort revidoval svoje údaje za november a december, pričom sa ukázalo, že za tieto dva mesiace vzniklo o 127 tis. pracovných miest viac, ako ministerstvo pôvodne informovalo.

Ceny britskej ropy Brent vzrástli o 1,21 USD na 116,76 USD za barel, za celý týždeň posilnili o 3,48 USD čiže o 3 %. Ceny ľahkej americkej ropy vzrástli o 28 centov na 97,77 USD za barel a za celý týždeň si pripísali takmer 2 %, čo predstavuje nárast o 1,89 USD.

Ceny zlata v piatok rástli spolu s akciovými a komoditnými trhmi po zverejnení údajov o zamestnanosti v USA, ktoré podporili názory, že zotavovanie najväčšej ekonomiky na svete je na dobrej ceste aj napriek oslabeniu hrubého domáceho produktu (HDP) Spojených štátov v posledných troch mesiacoch minulého roka.

Spotová cena zlata bola o 19:54 GMT na úrovni 1 668,54 USD za uncu, čo bolo o 0,3 % viac ako záverečná hodnota zo štvrtka. Februárové dodávky zlata na divízii COMEX newyorskej komoditnej burzy zdraželi o 8,60 USD na 1 670,60 USD za uncu. Za celý týždeň zlato zdraželo o 0,6 %.

Kurz:
(1 EUR = 1,3644 USD)

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...