Ceny ropy aj zlata v závere týždňa výrazne klesli

NEW YORK 2. júna (WEBNOVINY) – Ceny ropy v piatok výrazne klesli.

Nadol ich ťahalo oslabenie akciového trhu v USA, vyššie dodávky a slabé vyhliadky, čo sa týka dopytu. Londýnska ropa Brent zlacnela o 1,76 % na 100,39 USD za barel, za celý uplynulý mesiac klesla v porovnaní s aprílom o 1,93 %.

Cena ľahkej americkej ropy oslabila o 1,75 % na 91,97 USD za barel. Za celý mesiac sa znížila o 1,6 %.

Ceny zlata klesli v piatok o takmer 2 %. Údaje z ekonomiky USA, poukazujúce na slabnúcu infláciu a zlepšujúcu sa náladu spotrebiteľov, totiž znížili príťažlivosť zlata ako zábezpeky voči riziku. Ceny zlata si tak zapísali výrazné straty už druhý mesiac po sebe.

Spotová cena zlata do 19:17 GMT klesla o 1,6 % na 1 390,80 USD za uncu, čo predstavuje najvýraznejší denný pokles za posledné dva týždne. Augustové dodávky zlata na divízii COMEX newyorskej komoditnej burzy zlacneli o 19 USD na 1 393 USD za uncu.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...