Ceny ropy aj zlata vo štvrtok stúpli

NEW YORK/LONDÝN 26. júla (WEBNOVINY) – Ceny ropy vo štvrtok posilnili. Dôvodom bolo mierne oslabenie dolára voči spoločnej európskej mene.

Euro voči americkej mene posilňovalo, keďže ho podporili priaznivé správy z nemeckej ekonomiky. Nemecká podnikateľská dôvera sa v júli zlepšila, keď napredovala tretí mesiac v rade.

Výsledky prieskumu, ktoré zverejnil vo štvrtok inštitút Ifo, naznačujú, že zotavenie najväčšej európskej ekonomiky po slabom štarte roka naberá opäť na sile.

Index podnikateľskej dôvery podľa údajov Ifo v júli posilnil na 106,2 bodu z júnových 105,9 bodu. Ceny britskej ropy Brent posilnili o 46 centov na 107,65 USD za barel. Ľahká americká ropa zdražela o 10 centov na 105,49 USD za barel.

Vo štvrtok posilnilo aj zlato. Aj ceny zlata reagovali na oslabenie dolára voči euru. Pod rast cien zlata sa podpísali aj údaje z amerického trhu práce. Počet nových žiadateľov o podporu v nezamestnanosti v USA minulý týždeň mierne stúpol o 7 tis. osôb na 343 tis. žiadateľov.

Informovalo o tom vo štvrtok americké ministerstvo práce. Spotová cena zlata bola o 18:17 GMT na úrovni 1 327,51 USD za uncu, čo bolo o 0,5 % viac ako záverečná hodnota zo stredy. Augustové dodávky zlata na divízii COMEX newyorskej komoditnej burzy zdraželi o 9,30 USD na 1 328,80 USD za uncu.

(1 EUR = 1,3202 USD)

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...