Ceny ropy aj zlata vzrástli

NEW YORK 25. novembra (WEBNOVINY) – Ceny ropy v piatok vzrástli. Dôvodom sú protesty v Egypte, ktoré posilnili obavy z prerušenia dodávok čierneho zlata.

Rast cien podporili aj optimistické očakávania trhov, že medzinárodní veritelia uvoľnia finančné prostriedky pre Grécko v rámci programu medzinárodnej pomoci.

Ceny britskej ropy Brent vzrástli o 83 centov na 111,38 USD za barel. Cena ľahkej americkej ropy vzrástla o 90 centov na 88,28 USD za barel.

Ceny zlata v piatok stúpli nad hranicu 1750 USD za uncu. Stalo sa tak prvýkrát za posledných päť týždňov. Dôvodom tohto nárastu bol pokles amerického doláru.

Ceny zlata vzrástli spoločne s americkým akciovým trhom. Spotová cena zlata sa do 18:56 GMT stúpla o 1,4 % na 1 752,50 USD za uncu. Decembrové dodávky zlata na divízii COMEX newyorskej komoditnej burzy posilnili o 23,20 USD na 1 751,40 USD za uncu.

Kurz:
(1 EUR = 1,2909 USD)

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...