Ceny ropy aj zlata vzrástli

NEW YORK 7. júna (WEBNOVINY) – Ceny ropy vo štvrtok stúpli. Dôvodom je odstávka najväčšieho britského ropného poľa Buzzard ako aj pripravované obnovenie prevádzky rafinérie v americkej Oklahome.

Výpadok britského ropného poľa nastal druhýkrát za menej ako týždeň. Obnovenie prevádzky rafinérie v Oklahome je podľa stanoviska spoločnosti BP naplánované na koniec júna.

Ceny júlových dodávok britskej ropy Brent stúpli o 57 centov na 103,61 USD za barel. Ceny ľahkej americkej ropy posilnili o 1,02 USD na 94,76 USD za barel.

Ceny zlata vo štvrtok takisto vzrástli. Dôvodom bol prudký pokles dolára voči japonskému jenu a euru, keďže sa objavili obavy, že piatková správa o stave na americkom trhu práce bude sklamaním.

Spotová cena zlata vzrástla do 18:38 GMT o 0,8 % 1 414,35 USD za uncu. Augustové dodávky zlata na divízii COMEX newyorskej komoditnej burzy zdraželi o 17,30 USD na 1 415,80 USD za uncu.

(1 EUR = 1,3118 USD)

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...