Ceny ropy klesli, zlato zdraželo

NEW YORK 12. júla (WEBNOVINY) – Ceny ropy vo štvrtok oslabili, keď investori po troch týždňoch rastu vyberali zisky.

Ropu Brent čiastočne podporili obavy, že nepokoje v Egypte môžu zasiahnuť širší región Blízkeho Východu, odkiaľ prichádza zhruba tretina globálnych dodávok ropy.

Augustové dodávky ľahkej americkej ropy zlacneli o 1,61 USD za barel, keď sa počas obchodovania ocitli na úrovni 107,45 USD za barel, čo bolo najviac od marca 2012.

Ceny ropy Brent klesli o 78 centov na 107,73 USD za barel.

Ceny zlata vo štvrtok posilnili vďaka obnovenému dopytu po bezpečných investíciách po tom, čo šéf americkej centrálnej banky (Fed) Ben Bernanke zopakoval, že Federálny rezervný systém neplánuje urýchlené stiahnutie monetárnych stimulov. Spotová cena zlata bola o 20:24 GMT na úrovni 1 286 USD za uncu, čo bolo o 1,8 % viac ako záverečná hodnota zo stredy. Augustové dodávky zlata na divízii COMEX newyorskej komoditnej burzy zdraželi o 2,6 % na 1 279,90 USD za uncu.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...