Ceny ropy končili obchodovanie zmiešane, zlato zdraželo

9.8.2012

NEW YORK 9. augusta (WEBNOVINY) – Ceny ropy ukončili stredajšie obchodovanie so zmiešanými výsledkami po tom, ako sa v skoršej časti obchodovania nachádzali na trojmesačnom maxime, keď ich podporili údaje o výraznom poklese zásob ropy v USA a obavy o nižšiu produkciu v Severnom mori.

Ľahká americká ropa však ku koncu obchodovania svoje zisky zmazala a uzatvorila v negatívnom teritóriu. Jej cena sa znížila o 32 centov a uzatvorila na úrovni 93,35 USD za barel.

Počas obchodovania bola na dennom maxime 94,72 USD za barel, čiže najviac od 15. mája. Septembrové dodávky londýnskej ropy Brent zdraželi o 14 centov na 112,14 USD za barel, predtým sa počas dňa vyšplhali až na úroveň 113,27 USD za barel, čo bolo najviac od 8. mája.

Ceny zlata rástli, objem obchodov však bol nízky, pretože investorov trápila neistota, či centrálne banky podporia ekonomiku.

Vyhlásenie guvernéra britskej centrálnej banky Mervyna Kinga, ktorý povedal, že nevidí bezprostrednú potrebu tlačiť ďalšie peniaze, sklamalo investorov.

Spotová cena zlata do 18:28 GMT získala 0,1 % a stúpla na úroveň 1 612,35 USD za uncu. Decembrové dodávky zlata na divízii COMEX newyorskej komoditnej burzy zdraželi o 3,20 USD na 1 616 USD za uncu.