Ceny ropy mierne klesli, zlato zdraželo

EW YORK 24. mája (WEBNOVINY) – Ceny britskej ropy Brent vo štvrtok oslabili, zotavili sa však z trojtýždňového minima, na ktorom boli skoršie počas dňa.

Kopírovali tak vývoj na akciovom trhu USA. Ceny ropy Brent poklesli o 16 centov na 102,44 USD za barel. Skoršie počas dňa sa prepadli až na úroveň 100,64 USD za barel, čo predstavuje najnižšiu cenu od 2. mája.

Britská Brent je však stále oveľa lacnejšia v porovnaní s tohtoročným maximom z 8. februára na úrovni 119,17 USD za barel. Ceny americkej ropy poklesli o 3 centy na 94,25 USD.

Ceny zlata vo štvrtok výrazne rástli. Investori totiž hľadali útočisko pred rizikom po tom, ako na americký dolár a akciové trhy negatívne vplývali slabé údaje z priemyslu, ktorý naznačuje stagnujúci rast svetovej ekonomiky.

Globálne akciové trhy klesli a predĺžili tak výrazné straty z predchádzajúceho dňa. Dôvodom boli obavy o globálny ekonomický rast a načasovanie ukončenia podporných opatrení Federálneho rezervného systému (Fed).

Spotová cena zlata do 19:13 GMT vzrástla o 1,66 % na 1 391,39 USD za uncu. Júnové dodávky zlata na divízii COMEX newyorskej komoditnej burzy poskočili o 1,78 % na 1 391,80 USD za uncu.

(1 EUR = 1,2888 USD)

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...