Ceny ropy oslabili, zlato zdraželo

NEW YORK 20. marca (WEBNOVINY) – Londýnska ropa Brent v utorok oslabila na trojmesačné minimum pod úroveň 108 USD za barel.

Neistota v súvislosti s núdzovou pomocou pre Cyprus totiž vyvolala obavy z dlhovej krízy eurozóny a jej vplyvu na dopyt po energiách.

Cyperskí poslanci prevažnou väčšinou odmietli nepopulárne zdanenie bankových vkladov, čím spochybnili zahraničnú pomoc pre svoju krajinu, ktorá je členom eurozóny.

Májové dodávky ropy Brent klesli až na trojmesačné dno 107,25 USD za barel a uzavreli nižšie o 1,88 % na úrovni 107,45 USD za barel. Aprílové dodávky ľahkej americkej ropy zlacneli o 1,58 USD na 92,16 USD za barel.

Cena zlata v utorok po tom, ako cyperský parlament odmietol zdanenie bankových vkladov, zostala vysoko. Ustúpila však z pôvodného trojtýždňového maxima nad úrovňou 1 615 USD za uncu.

O 19:40 GMT bola spotová cena žltého kovu na úrovni 1 611,90 USD za uncu, čiže oproti predošlému dňu bola vyššie o 0,44 %. Aprílové dodávky zlata na divízii COMEX newyorskej komoditnej burzy uzavreli vyššie o 6,70 USD na úrovni 1 611,30 USD za uncu.

(1 EUR = 1,2944 USD)

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...