Ceny ropy poklesli, zlato stúplo

NEW YORK 4. augusta (WEBNOVINY) – Ceny ropy v piatok poklesli.

Britská ropa Brent počas dňa zdražela na štvormesačné maximum, napokon však poklesla.

Dôvodom boli správy z amerického trhu práce, ktoré boli sklamaním. V júli vzniklo v USA menej pracovných miest, než sa očakávalo. Americké ministerstvo práce v piatok informovalo, že zamestnávatelia v krajine mimo poľnohospodárstva vytvorili 162 tis. nových pracovných miest. Miera nezamestnanosti však klesla na 7,4 % z júnovej úrovne 7,6 % a dostala sa tak najnižšie od decembra 2008.

Ekonómovia, ktorých vo svojom prieskume oslovila agentúra Reuters, predpokladali, že v júli vznikne v USA 184 tis. nových pracovných pozícií. V júli bolo bez práce dlhšie ako pol roka 4,25 mil. Američanov. Ceny britskej ropy Brent poklesli o 59 centov na 108,95 USD za barel. Ceny ľahkej americkej ropy poklesla o 95 centov na 106,94 USD za barel.

Ceny zlata v piatok stúpli. Údaje z amerického trhu práce totiž naznačujú, že americký Federálny rezervný systém (Fed) by mohol byť opatrnejší pri obmedzení programu stimulov pre americkú ekonomiku. Spotová cena zlata do 18:31 GMT stúpla o 0,1 % na 1 309,80 USD za uncu. Decembrové dodávky zlata na divízii COMEX newyorskej komoditnej burzy oslabili o 70 centov na 1 310,50 USD za uncu.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...