Ceny ropy posilnili, môžu za to chemické zbrane v Sýrii

NEW YORK 26. apríla (WEBNOVINY) – Ceny ropy vo štvrtok vzrástli o 2 USD po tom, čo americký minister obrany Chuck Hagel vyhlásil, že vládne sily v Sýrii mohli proti povstalcom nasadiť chemické zbrane.

To vyvolalo obavy o bezpečnosť dodávok z oblasti Blízkeho východu.

Dopyt po rope podporilo aj širšie zotavenie na akciových a komoditných trhoch.

Ceny ľahkej americkej ropy posilnili o 2,1 USD na 93,64 USD za barel. Britská ropa Brent zdražela o 1,68 USD na 103,41 USD za barel.

Ceny zlata vo štvrtok posilnili o 2,5 % a zaznamenali tak najvyšší denný prírastok od júna. Obchodovanie podporil známy investor John Paulson, ktorý v stredu vyhlásil, že ceny zlata by mali ďalej rásť.

Vzácny kov už vyrovnal takmer polovicu strát zo skoršej časti tohto mesiaca, kedy sa jeho cena prepadla za dva dni o celkovo 225 USD za uncu. Spotová cena zlata bola o 19:55 GMT na úrovni 1 465,75 USD za uncu. Júnové dodávky zlata na divízii COMEX newyorskej komoditnej burzy zdraželi o 38,30 USD na 1 462 USD za uncu.

(1 EUR = 1,3080 USD)

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...