Ceny ropy potiahla nadol rekordná nezamestnanosť v Európe

NEW YORK 1. mája (WEBNOVINY) – Ceny ropy v utorok klesli o 1,4 %, čo bolo jej najvýraznejšie zlacnenie za takmer dva týždne.

Nepriaznivo na cenu čierneho zlata vplývali správy o tom, že podnikateľská aktivita na americkom Stredozápade v apríli oslabila a nezamestnanosť v Európe dosiahla rekordnú úroveň.

Negatívne boli aj informácie o tom, že nemecké maloobchodné tržby sa v marci už druhý mesiac po sebe zmenšili a španielska ekonomika podľa predbežných údajov v prvom štvrťroku klesla, pričom oslabovala už sedem kvartálov.

Londýnska ropa Brent zlacnela o 1,44 USD na 102,37 USD za barel. Ľahká americká ropa si odpísala 1,04 USD a uzavrela na úrovni 93,46 USD za barel.

Cena zlata sa v utorok tiež znížila. Investori rátali s tým, že Európska centrálna banka (ECB) tento týždeň zredukuje úrokové sadzby. Obchodníci však uviedli, že výsledok zasadaní ECB a amerického Federálneho rezervného systému (Fed) je neistý. Spotová cena žltého kovu do 18:58 GMT klesla o 0,2 % na úroveň 1 473,54 USD za uncu. Júnové dodávky zlata na divízii COMEX newyorskej komoditnej burzy však uzavreli vyššie o 4,70 USD na úrovni 1 472,10 USD za uncu.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...