Ceny ropy rástli, posilnila aj cena zlata

NEW YORK 17. júla (WEBNOVINY) – Cena ropy v pondelok rástli štvrtý deň po sebe.

Dôvodom bola nádej investorov, že náznaky hospodárskeho spomalenia podnietia stimulačné opatrenia, predovšetkým v čínskej ekonomike.

Podľa čínskeho premiéra Wen Ťia-paa sa úsilie o stabilizáciu čínskej ekonomiky v druhej polovici tohto roka vystupňuje. Augustové dodávky londýnskej ropy Brent vzrástli o 1,15 USD na 103,55 USD.

Septembrové dodávky posilnili o 1,95 USD na 103,37 USD. Augustové dodávky ľahkej americkej ropy posilnili o 1,33 USD a uzavreli na hodnote 88,43 USD za barel.

Posilnila aj spotová cena zlata. Prispel k tomu pokles tržieb amerického maloobchodu. Tie v júni klesali tretí mesiac po sebe.

Ceny žltého kovu podporil Medzinárodný menový fond (MMF), ktorý znížil odhad rastu globálnej ekonomiky. Spotová cena zlata do 18:09 GMT vzrástla o 0,2 % na 1 592,69 USD za uncu. Augustové dodávky zlata na divízii COMEX newyorskej komoditnej burzy však uzavreli o 40 centov nižšie na úrovni 1 591,60 USD za uncu.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...