Ceny ropy rástli, zlato ostalo bez výraznejších zmien

NEW YORK 5. mája (WEBNOVINY) – Ceny ropy vzrástli v piatok o viac ako 1 USD na najvyššiu úroveň za posledné tri týždne.

Lepší než očakávaný rast nových pracovných miest v USA totiž zvýšil vyhliadky silnejšieho dopytu najväčšieho spotrebiteľa ropy na svete.

Minulý mesiac vzniklo v USA 165 tis. pracovných miest bez sektora poľnohospodárstva a miera nezamestnanosti sa dostala na štvorročné minimum 7,5 %. Zmiernili sa tak obavy z výrazného spomalenia najväčšej ekonomiky na svete. Ropa Brent si pripísala 1,34 USD, čiže 1,3 % a jej cena uzavrela na úrovni 104,19 USD za barel. Ľahká americká ropa zdražela o 1,62 USD, čiže o 1,7 % na 95,61 USD za barel.

Ceny zlata v piatok stagnovali, zmazali tak skoršie zisky, ktoré si zapísali po lepšej, než očakávanej tvorbe nových pracovných miest v USA. Za celý týždeň ceny tohto žltého kovu poskočili o 0,3 % po raste o viac ako 4 % v predchádzajúcom týždni.

Spotová cena zlata do 18:56 GMT posilnila o 16 centov na 1 466,40 USD za uncu. Skoršie počas obchodovania sa vyšplhala až na úroveň 1 487,80 USD, čo bol nárast oproti štvrtkovej cene o 1,5 %. Dodávky zlata na divízii COMEX newyorskej komoditnej burzy uzavreli nižšie o 3,40 USD, a to na úrovni 1 464,20 USD za uncu.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...