Ceny ropy rastú už tretí deň, cena zlata stále klesá

NEW YORK 19. mája (WEBNOVINY) – Cena ropy v piatok už tretí deň po sebe posilnila. Podporil ju celý rad dobrých ekonomických údajov z USA, ktoré sú najväčším spotrebiteľom čierneho zlata, hoci dolár vzrástol na niekoľkoročné maximum.

Londýnska ropa Brent uzavrela vyššie o 86 centov na úrovni 104,64 USD za barel. Cena ľahkej americkej ropy si pripísala tiež 86 centov a posilnila na 96,02 USD za barel.

Zlato v piatok už siedmy deň zlacňovalo. Išlo o najdlhšie obdobie poklesu jeho ceny za štyri roky. Dolár totiž stúpol na najvyššiu úroveň od roku 2008 v reakcii na vyjadrenie niektorých predstaviteľov amerického Federálneho rezervného systému (Fed), že centrálna banka USA by mala ukončiť stimuláciu ekonomiky.

Do 18:10 GMT spotová cena zlata klesla o 1,6 % a nachádzala sa na úrovni štvortýždňového minima pod úrovňou 1 364 USD za uncu. Júnové dodávky zlata na divízii COMEX newyorskej komoditnej burzy zlacneli tiež o 1,6 %, a to na 1 364,70 USD za uncu. Za celý týždeň cena zlata oslabila o viac ako 5 %.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...