Ceny ropy sa vyvíjali zmiešane, zlato zlacnelo

NEW YORK 10. mája (WEBNOVINY) – Ceny ropy sa vo štvrtok už druhý deň po sebe vyvíjali zmiešane.

Obchodníci totiž ťažko nachádzali strednú cestu medzi povzbudzujúcou správou o vývoji amerického trhu práce a tým, že ceny komodít nadol tlačil silný dolár a obavy o globálny ekonomický rast.

Ľahká americká ropa si odpísala 0,24 % a uzavrela na úrovni 96,39 USD za barel. Londýnska ropa Brent uzavrela vyššie o 13 centov, a to na úrovni 104,47 USD za barel.

Počas predošlého obchodovania však klesla až na úroveň 103,45 USD za barel, čiže najnižšie za takmer týždeň.

Zlato vo štvrtok zlacnelo o takmer 1 percento. Dolár totiž voči jenu stúpol na štvortýždňové maximum a posilnil aj oproti euru. To zmenšilo príťažlivosť žltého kovu ako poistky proti znehodnocovaniu americkej meny. Spotová cena zlata do 19:34 GMT klesla o 0,9 % na 1 458,50 USD za uncu. Júnové dodávky zlata na divízii COMEX newyorskej komoditnej burzy uzavreli nižšie o 5,10 USD, a to na úrovni 1 468,60 USD za uncu.

(1 EUR = 1,3142 USD)

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...