Ceny ropy sa zvýšili, zlato zlacnelo

NEW YORK 2. augusta (WEBNOVINY) – Ceny ropy vo štvrtok posilnili. Smerom nahor ich posunula séria prekvapujúco pozitívnych správ o globálnej ekonomike, ale aj narušenia dodávok z Afriky a Iraku.

Ľahká americká ropa stúpla viac ako londýnska ropa Brent. Pripísala si 2,86 USD a uzavrela na úrovni 107,89 USD za barel.

Počas predošlého obchodovania však bola až na úrovni 108,06 USD za barel, čiže najvyššie za desať dní. Ropa Brent získala 1,84 USD a uzavrela vo výške 109,54 USD za barel. V priebehu dňa sa dostala až na 109,64 USD za barel, čiže najvyššie od 16. júla.

Zlato vo štvrtok zlacnelo. Jeho cenu znížili dobré údaje o vývoji amerického priemyselného odvetvia a posilnenie dolára po tom, ako šéf Európskej centrálnej banky povedal, že úrokové sadzby v eurozóne zostanú dlhšie obdobie nízko.

Spotová cena žltého kovu do 19:13 GMT klesla o 0,8 % na 1 311,50 USD za uncu. Decembrové dodávky zlata na divízii COMEX newyorskej komoditnej burzy oslabili o 1,80 USD na 1 311,20 USD za uncu.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...