Ceny ropy sa zvýšili, zlato zlacnelo

NEW YORK 7. februára (WEBNOVINY) – Ceny ropy vo štvrtok stúpli. Londýnska ropa Brent zdražela takmer o dolár. Podporilo ju silnejšie euro a zatvorenie francúzskeho prístavného ropného terminálu Fos-Lavera v dôsledku 24-hodinového štrajku.

Euro voči doláru stúplo na týždňové maximum v reakcii na to, že Európska centrálna banka (ECB) nezmenila svoju hlavnú úrokovú sadzbu. Londýnska ropa Brent posilnila o 96 centov na 107,20 USD za barel. Cena ľahkej americkej ropy sa zvýšila o 46 centov na 97,84 USD za barel.

Zlato vo štvrtok mierne zlacnelo, keďže posilnil americký akciový trh. Pokles ceny zlata však brzdilo posilnenie eura oproti doláru. Spotová cena žltého kovu sa do 19:28 GMT znížila o 30 centov na 1 257,35 USD za uncu. Aprílové dodávky zlata na divízii COMEX newyorskej komoditnej burzy však zdraželi o 30 centov na 1 257,20 USD za uncu.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...