Ceny ropy stúpli, Fed obmedzil stimuly

NEW YORK 19. decembra (WEBNOVINY) – Ceny ropy v stredu stúpli. Dôvodom je rozhodnutie amerického Federálneho rezervného systému (Fed) obmedziť program stimulov pre americkú ekonomiku.

Fed zredukoval program stimulov o 10 mld. USD a bude tak nakupovať dlhopisy v hodnote 75 mld. USD mesačne. Americká centrálna banka ďalej uviedla, že ponechá svoju hlavnú úrokovú sadzbu na nízkej úrovni dlhšie, než pôvodne sľubovala.

Pod rast cien ropy sa podpísalo aj zníženie zásob americkej ropy. Ceny februárových dodávok britskej ropy Brent posilnili o 1,19 USD na 109,63 USD za barel. Americká ropa zdražela o 58 centov na 97,80 USD za barel.

Obchodovanie so zlatom bolo v stredu zmiešané. Trhy reagovali na obmedzenie programu stimulov zo strany americkej centrálnej banky. Spotová cena zlata do 21:15 GMT poklesla o 0,8 % na 1 219,21 USD za uncu. Februárové dodávky zlata na divízii COMEX newyorskej komoditnej burzy uzavreli vyššie o 4,90 USD, a to na úrovni 1 235 USD za uncu.

(1 EUR = 1,3749 USD)

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...