Ceny ropy v stredu klesli, zlacnelo aj zlato

NEW YORK 14. marca (WEBNOVINY) – Ceny ropy v stredu oslabili po správe o nečakanom raste jej zásob v USA. Na obchodovanie negatívne vplýval aj silnejší americký dolár a zhoršená prognóza globálneho dopytu po rope.

Federálny úrad pre energetiku (EIA) informoval, že zásoby ropy v krajine minulý týždeň vzrástli o 2,62 mil. barelov. Analytici oslovení v prieskume agentúry Reuters očakávali miernejší prírastok o 2,3 mil. barelov.

Ceny ropy Brent klesli o 1,3 USD na 108,52 USD za barel. Ceny ľahkej americkej ropy klesli o 2 centy na 92,52 USD za barel.

Ceny zlata v stredu klesli, keď údaje o tržbách amerického maloobchodu, ktoré vo februári rástli najrýchlejšie za päť mesiacov, podporili dôveru v americkú ekonomiku. Dopyt po vzácnom kove ako bezpečnej investícii limitoval aj silnejší americký dolár a rast akciového trhu v USA.

Spotová cena zlata bola o 19:26 GMT na úrovni 1 589,10 USD za uncu, čo bolo o 0,19 % menej ako záverečná hodnota z utorka. Aprílové dodávky zlata na divízii COMEX newyorskej komoditnej burzy zlacneli o 3,30 USD na 1 588,40 USD za uncu.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...