Ceny ropy vo štvrtok stúpli, zlato zlacnelo

NEW YORK 29. marca (WEBNOVINY) – Ceny ropy vo štvrtok, ktorý bol posledným obchodovacím dňom prvého štvrťroka, posilnili.

Rast akciového trhu a slabší dolár podporili ceny ropy, ktoré sú denominované v dolároch.

Májové dodávky londýnskej ropy Brent zdraželi o 33 centov a uzavreli na úrovni 110,02 USD za barel.

Májové dodávky ľahkej americkej ropy posilnili o 65 centov na 97,23 USD za barel. Ropa Brent za celý prvý štvrťrok oslabila o takmer 1 %.

Pokračovalo tak jej oslabovanie po tom, ako o 1 % zlacnela v záverečnom kvartáli minulého roka. Cena ľahkej americkej ropy v prvom štvrťroku poskočila o 5,9 % po tom, ako vo štvrtom kvartáli 2012 o 0,4 % klesla.

Zlato vo štvrtok zlacnelo a prvý štvrťrok uzavrelo poklesom ceny o takmer 5 %. Obavy zo situácie v Európe sa totiž vytratili, americký akciový trh vzrástol a dobré ekonomické údaje z USA zredukovali dopyt po žltom kove ako po bezpečnom útočisku.

Vo štvrtok cenu zlata nadol zatlačila správa o tom, že americká ekonomika vo štvrtom kvartáli medziročne posilnila o 0,4 %. Spotová cena zlata do 19:32 GMT klesla o 0,6 % na 1 595,70 USD za uncu a júnové dodávky zlata na divízii COMEX newyorskej komoditnej burzy zlacneli o 11,50 USD na 1 595,70 USD za uncu.

Kurz:
(1 EUR = 1,2805 USD)

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...