Ceny ropy výrazne posilnili, pomohol im americký trh práce

NEW YORK 5. augusta (WEBNOVINY) – Ceny ropy v piatok výrazne posilnili. Podpísali sa pod to lepšie, než očakávané júlové údaje o zamestnanosti v USA.

Podľa informácií, ktoré v piatok zverejnil americký úrad práce, zamestnávatelia v USA mimo sektora poľnohospodárstva v júli vytvorili najviac pracovných miest za posledných päť mesiacov, a to 163-tisíc.

Analytici oslovení v prieskume agentúry Reuters očakávali, že v siedmom mesiaci tohto roka vznikne iba 100-tisíc nových pracovných miest.

Cena septembrových dodávok londýnskej ropy Brent vzrástla o 3,04 USD na 108,94 USD za barel a za celý týždeň si pripísala zisky 2,32 percenta.

Ceny septembrových dodávok ľahkej americkej ropy poskočili o 4,27 USD na 91,40 USD za barel a za týždeň vzrástli o 1,4 percenta.

Ceny zlata vzrástli v piatok približne o jedno percento. Podpísal sa pod to pokles dolára a rast akciový trhov, ktorý podporili dobré údaje o zamestnanosti v USA. Aj napriek piatkovému rastu za celý uplynulý týždeň zlato kleslo najviac za posledných šesť týždňov.

Investori totiž predávali tento žltý kov po tom, ako Federálny rezervný systém (Fed) neohlásil žiadne nové opatrenia na podporu ekonomiky. Spotová cena zlata do 18:53 GMT posilnila o 0,9 percenta na 1 603,30 USD za uncu. Decembrové dodávky zlata na divízii COMEX newyorskej komoditnej burzy zdraželi o 18,60 USD na 1 609,30 USD za uncu. Za celý týždeň zlato zlacnelo o 1,2 percenta.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...