Ceny ropy a zlata posilnili, dopyt má podporiť rast ekonomík

NEW YORK 30. januára (WEBNOVINY) – Ceny ropy v utorok posilnili, keď údaje z realitného trhu USA podporili dôveru v hospodársky rast a vyšší dopyt po palivách.

Ceny jednogeneračných domov v USA v novembri rástli desiaty mesiac v rade, pričom na medziročnej báze sa zvýšili najviac od augusta 2006. Ceny ľahkej americkej ropy posilnili o 1,2 % na 97,57 USD za barel. Ceny britskej ropy Brent vzrástli o 88 centov na 114,36 USD za barel.

Ceny zlata v utorok po štyroch dňoch poklesu opäť rástli vďaka očakávaniam, že americká centrálna banka (Fed) v stredu po skončení svojho dvojdňového zasadnutia potvrdí voľnú monetárnu politiku.

Federálny rezervný systém sa koncom minulého roka zaviazal, že úrokové sadzby zostanú na rekordných minimách dovtedy, kým miera nezamestnanosti neklesne pod 6,5 %. Spotová cena zlata bola o 18:55 GMT na úrovni 1 662,04 USD za uncu, čo bolo o 0,5 % viac ako záverečná hodnota z pondelka. Februárové dodávky zlata posilnili o 7,90 USD na 1 660,80 USD za uncu.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...