Ceny ropy a zlata sa vyšplhali na vysokú úroveň

NEW YORK 4. júna (WEBNOVINY) – Ceny ropy v pondelok rástli a zmazali tak stratu z predchádzajúceho dňa. Slabé údaje z ekonomiky USA sa totiž podpísali pod pokles dolára a zvýšili ceny čierneho zlata.

Ceny britskej ropy Brent tiež podporilo narušenie produkcie v Severnom mori. Londýnska ropa Brent zdražela o 1,66 % na 102,06 USD za barel.

Zotavila sa tak z úrovne 99,66 USD za barel, na ktorú sa dostala skoršie počas dňa po slabých údajoch z čínskej ekonomiky.

Cena ľahkej americkej ropy poskočila o 1,61 % na 93,45 USD za barel, čo predstavuje najvýraznejší denný nárast za posledný mesiac. Ceny zlata vzrástli v pondelok o takmer 2 % a vyšplhali sa na najvyššiu úroveň za viac ako dva týždňa. Podporil ich klesajúci dolár a slabé údaje z priemyslu USA.

Inštitút riadenia zásob (ISM) v pondelok informoval, že americký priemysel zaznamenal v máji prvý pokles aktivity za šesť mesiacov, keď oslabili nové objednávky a export spomalil rast. Spotová cena zlata do 19:04 GMT vzrástla o 1,8 % na 1 410,59 USD za uncu, počas dňa sa vyšplhala až na úroveň 1 416,11 USD za uncu, čiže sa dostala na najvyššiu úroveň od 15. mája. Augustové dodávky zlata na divízii COMEX newyorskej komoditnej burzy zdraželi o 18,90 USD na 1 411,90 USD za uncu.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...