Ceny ropy a zlata v pondelok klesli

NEW YORK 15. mája (WEBNOVINY) – Ceny ropy v pondelok klesli, keď neschopnosť gréckych politikov vytvoriť vládu a náznaky spomaľovania čínskej ekonomiky zvýšili obavy o dopyt po čiernom zlate.

Cena britskej ropy Brent klesla o 69 centov na 111,57 USD za barel a počas dňa sa prepadla až na 110,04 USD, čiže na najnižšiu úroveň od 25. januára.

Cena ľahkej americkej ropy oslabila o 1,35 USD na 94,78 USD za barel, pričom sa počas obchodovania dostala na tohtoročné minimum 93,65 USD za barel, neskôr však časť svojich strát zmazala.

Ceny zlata oslabili v pondelok na štyri a polmesačné minimum, keď ich negatívne zasiahla zhoršujúca sa dlhová kríza v eurozóne, ktorá zvýšila medzi investormi odpor k riziku, a podpísala sa pod pokles eura.

Spotová cena zlata sa v neskoršej časti obchodovania nachádzala na úrovni 1 556,61 USD za uncu, čo predstavuje najnižšiu úroveň od 30. decembra 2011.

(1 EUR = 1,2863 USD)

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...