Ceny ropy a zlata v pondelok klesli

NEW YORK 14. mája (WEBNOVINY) – Ceny ropy v pondelok oslabili.

Nadol ich ťahal spomaľujúci dopyt po čiernom zlate v Číne a najvýraznejší pokles predaja benzínu na čerpacích staniciach v USA za viac ako štyri roky.

Pozitívny vývoj maloobchodných tržieb podporil myšlienku, že americká ekonomika pokračuje v zotavovaní, avšak tento fakt sa nepremieta do predaja pohonných látok.

„Ekonomické údaje z Číny zatiaľ neposkytujú rastový impulz. Nie je to tak, že by boli slabé, nie sú jednoducho dostatočné na to, aby podporili rastový trend,“ povedal Harry Tchilingurian, stratég pre komoditný trh banky BNP Paribas. Ceny britskej ropy Brent klesli o 1,09 USD na 102,82 USD za barel. Dodávky ľahkej americkej ropy zlacneli o 87 centov na 95,17 USD za barel.

Ceny zlata v pondelok klesli o 1 % a priblížili sa k dvojtýždňovému minimu. Dobré údaje o vývoji maloobchodu USA totiž zvýšili nádeje týkajúce sa zotavovania ekonomiky a znížili príťažlivosť tohto žltého kovu ako útočiska pred rizikom. Ceny zlata tak klesali tretí obchodovací deň po sebe po tom, ako americké ministerstvo obchodu informovalo, že tamojšie maloobchodné tržby v apríli nečakane rástli, čo poukazuje na zlepšovanie situácie v najväčšej ekonomike na svete. Spotová cena zlata podľa údajov agentúry Reuters do 19:37 GMT oslabila o 1,1 % na 1 431,19 USD za uncu. Júnové dodávky zlata na divízii Comex zlacneli o 2,30 USD na 1 434,30 USD za uncu.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...