Ceny ropy a zlata v pondelok oslabili

NEW YORK 20. augusta (WEBNOVINY) – Ceny ropy v pondelok mierne klesli.

Smerom nadol ich ťahalo vyberanie ziskov, no tlak na rast cien spôsobovali nepokoje v Egypte a zníženie objemu exportovanej ropy z Líbye.

Októbrové dodávky britskej ropy Brent poklesli o 50 centov na 109,90 USD za barel. Septembrové dodávky ľahkej americkej ropy zlacneli o 36 centov na 107,10 USD za barel.

Ceny zlata v pondelok klesli po predchádzajúcich troch dňoch posilňovania v rade. Rastúce výnosy z amerických dlhopisov totiž podľa analytikov naznačujú, že americký Federálny rezervný systém (Fed) by mohol byť bližšie k tomu, aby budúci mesiac obmedzil program stimulov pre americkú ekonomiku.

Spotová cena zlata do 20:18 GMT poklesla o 0,7 % na 1 365,54 USD za uncu. Decembrové dodávky zlata na divízii COMEX newyorskej komoditnej burzy oslabili o 5,30 USD na 1 365,70 USD za uncu.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...