Ceny ropy a zlata v stredu rástli

NEW YORK 8. marca (WEBNOVINY) – Ceny ropy v stredu rástli, keď nádeje, že reštrukturalizácia gréckeho dlhu bude úspešná, podporili euro voči doláru, čo vytvorilo lepšiu pozíciu pre nákupcov čierneho zlata.

Ceny tiež nahor ťahali stredajšie údaje z trhu práce USA, z ktorých vyplynulo, že tempo tvorby pracovných miest v súkromnom sektore krajiny sa vo februári zrýchlilo. Aprílové dodávky britskej ropy Brent vzrástli o 2,14 USD čiže o 1,75 % na 124,12 USD za barel. Aprílové dodávky ľahkej americkej ropy zdraželi o 1,46 USD čiže o 1,39 % na 106,16 USD za barel.

Ceny zlata v stredu rástli a ukončili tak pokles, ktorý trval tri dni po sebe. Ochotu investorov vstupovať do rizikovejších obchodov podporili náznaky nového programu skupovania dlhopisov v USA a lepší výhľad pre grécky program výmeny dlhopisov. Spotová cena zlata bola o 20:35 GMT na úrovni 1 684,76 USD za uncu, čo bolo o 0,6 % viac ako záverečná hodnota z utorka. Aprílové dodávky zlata na divízii COMEX newyorskej komoditnej burzy zdraželi o 11,80 USD na 1 683,90 USD za uncu.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...