Ceny ropy a zlata v utorok klesli

NEW YORK 7. marca (WEBNOVINY) – Ceny ropy v utorok oslabili po zverejnení údajov, podľa ktorých ekonomika eurozóny v poslednom kvartáli klesla o 0,3 %.

Obchodovanie naopak pomohla stabilizovať správa, že svetové veľmoci (Spojené štáty, Rusko, Čína Francúzsko, Veľká Británia a Nemecko) prijali ponuku Iránu na nové rozhovory o nukleárnom programe krajiny. Ceny britskej ropy Brent klesli o 1,82 USD na 121,98 USD za barel. Ceny ľahkej americkej ropy uzatvorili o 2,02 USD nižšie na úrovni 104,70 USD za barel.

Ceny zlata v utorok oslabili pre obavy z neriadeného bankrotu Grécka. Trhy špekulujú, že Atény sa v plánovanom termíne so súkromnými veriteľmi nedohodnú na výmene dlhopisov, ktorá je kľúčovou časťou druhého programu medzinárodnej finančnej pomoci pre zadlženú krajinu. Spotová cena zlata bola o 19:52 GMT na úrovni 1 670,41 USD za uncu, čo bolo o 2,1 % menej ako záverečná hodnota z pondelka. Aprílové dodávky zlata na divízii COMEX newyorskej komoditnej burzy zlacneli o 31,80 USD na 1 672,10 USD za uncu.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...