Ceny ropy a zlata v utorok klesli

NEW YORK 18. decembra (WEBNOVINY) – Ceny ropy v utorok klesli pod vplyvom špekulácií, že pozitívne správy z ekonomiky by mohli už tento týždeň priviesť americkú centrálnu banku (Fed) k obmedzeniu monetárnych stimulov.

Výbor Federálneho rezervného systému končí svoje dvojdňové zasadnutie v stredu. Prípadné utlmenie programu, v rámci ktorého Fed sťahuje každý mesiac z trhu dlhopisy za 85 mld. USD, by mohli posilniť dolár, čo by malo negatívne dopady na komodity obchodované v americkej mene.

Februárové dodávky britskej ropy Brent zlacneli o 97 centov na 108,44 USD za barel. Ceny ľahkej americkej ropy klesli o 26 centov na 97,22 USD za barel.

Ceny zlata v utorok klesli. Investori sa totiž pripravujú na možnosť, že Federálny rezervný systém čoskoro obmedzí stimulačné opatrenia, čo by obmedzilo dopyt po vzácnom kove ako poistke voči inflácii.

Spotová cena zlata bola o 18:52 GMT na úrovni 1 228,54 USD za uncu, čo bolo o 0,9 % menej ako záverečná hodnota z pondelka. Februárové dodávky zlata na divízii COMEX newyorskej komoditnej burzy zlacneli o 14,30 USD na 1 230,10 USD za uncu.

(1 EUR = 1,3749 USD)

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...